Zakopane – stolica Tatr

Zakopane jest bardzo atrakcyjnym miejscem, w które przybywają turyści właściwie o każdej porze roku. Jest to idealne miejsce do spędzania urlopu zarówno latem, jak i zimą. Przebywanie w tych najwyższych w Polsce górach jest niewątpliwie okazją do wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wiele osób ceni sobie również Zakopane ze względu na unikatową atmosferę panującą w tym miasteczku. Właściwie w ciągu całego roku organizowane są tutaj przeróżne imprezy i wydarzenia o charakterze kulturalnym i sportowym.

Warto wybrać się w te okolice także ze względu na to, że baza noclegowa w Zakopanem to naprawdę świetna propozycja dla każdego turysty. Znajdziemy tutaj bardzo zróżnicowane noclegi. Zakopane to miejsce, w którym pełno jest luksusowych hoteli i instytutów spa, jak również kwater prywatnych, schronisk czy gospodarstw agroturystycznych. Unikatowa jest także tutejsza kuchnia, słynąca przede wszystkim z wyrobu serów takich, jak oscypek czy bundz. To wszystko sprawia, że Zakopane jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów nie tylko z Polski, ale także z Europy i całego świata.

Warto zwrócić uwagę na Zakopane przede wszystkim z tego względu, że jest to idealna baza wypadowa do wysokogórskich wycieczek. Szczególnie latem możemy napotkać tu wielu turystów wychodzących w wyższe partie gór nawet o świcie. Trzeba przyznać, że ilość szlaków turystycznych w Tatrach jest naprawdę oszałamiająca, a widoki, jakie możemy zobaczyć na przykład w Dolinie Pięciu Stawów czy na Giewoncie są niesamowite. Nic więc dziwnego, że wielu turystów decyduje się przede wszystkim na piesze wycieczki wysokogórskie. Pomimo że Tatry to nieraz bardzo trudne do zdobycia góry, znajdziemy tutaj szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności. Jest to zatem idealne miejsce na wycieczki dla osób aktywnych i dodatkowo uwielbiających kontakt z naturą. W okolicach Zakopanego znajduje się Tatrzański Park Narodowy, który jest unikatowy pod względem flory i fauny. Trzeba przyznać, że pobyt w tym szczególnym miejscu w Polsce na pewno na długo pozostanie nam w pamięci.

źródło: meteor-turystyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>