Szwajcaria Kaszubska – idealne miejsce na wypoczynek

Trudno o tak urzekający i wyjątkowy region w naszym kraju, jakim są Kaszuby. Przepiękne scenerie, nasiąknięte widokiem jezior, lasów, polan i łąk sprawiły, że wielu określa je mianem Szwajcarii Kaszubskiej.

Przyjeżdżający tutaj turyści chłoną jak gąbki uroki jakie oferuje im to miejsce. Prawdziwą skarbnicą są tutaj orzeźwiające lasy, w których bardzo łatwo o natknięcie się na przejrzyste jeziora z całym kompleksem roślinnym i zwierzęcym. Aby chronić te wspaniałe miejsca utworzono tutaj wiele parków krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody. Natomiast, aby wieść o nich rozchodziła się po całym świecie teren ten został bogato wyposażony w całe kompleksy wypoczynkowe. Noclegi na Kaszubach (Meteor) sprawiają, że wyjazdy w te rejony stają się jeszcze przyjemniejsze. Aby znaleźć tutaj zakwaterowanie, które nas zadowoli nie trzeba się zbyt bardzo natrudzić – wystarczy zapytać lub otworzyć przewodnik, a propozycji będzie co niemiara.

Najpopularniejszym miejscem są Jeziora Wdzydzkie, które nazywane są także "kaszubskim morzem". Na ich terenie utworzono również park krajobrazowy. To idealne miejsce na letni wypoczynek. Można tutaj spędzić całe dnie korzystając z uroków jakie daje nam to miejsce. Jest tu wiele wspaniałych plaż, jezior, które zachwycają swoją czystością i aż proszą, by do nich wskoczyć i ochłodzić swoje ciało.

Takich bogatych i bujnych terenów nie znajdziemy w żadnym regionie. Bory Tucholskie stanowią najwspanialszy kompleks lasów w naszym kraju. Ich wielkość zadziwia każdego, kto się z nimi zetknie – ich powierzchnię szacuje się na trzy tysiące kilometrów kwadratowych. Są to przede wszystkim bory iglaste – głównie sosnowe. Większość z nich stanowi część Parku Narodowego Borów Tucholskich.

Wśród wspaniałych lasów i jezior ulokowały się niewielkie miejscowości, w których nadal kultywowane są tradycje, w tym specyficzny język kaszubski – niezrozumiały dla przeciętnego Polaka. Sercem Kaszub nazwano Kartuzy (Wikipedia), obok nich są takie miejscowości jak: Chmielno, Kościerzyna, Chojnice, Bytów, Wejherowo, Puck a także często zalicza się Trójmiasto – choć nie wszyscy Kaszubi się z tym zgodzą.

Wspaniałe obrazy lasów, jezior, polan, urozmaicenie fauny i flory jak również różnorodne ukształtowanie terenu sprawiły, że Kaszuby to cudowne miejsce coraz liczniej odwiedzane przez wczasowiczów, również spoza granic naszego kraju, którzy pragną zażyć relaksu na łonie przyrody, a także przybliżyć sobie wspaniałą spuściznę tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>