Śląskie wakacje w Katowicach

Jeśli nie jesteście w stanie sobie wyobrazić życia poza miastem, a urlop na łonie przyrody niezbyt Was satysfakcjonuje, to wakacje w stolicy Śląska, Katowicach, mogą okazać się bardzo ciekawą alternatywą.

Położone na Śląsku miasto jest jedną z najbardziej zaludnionych miejscowości w Polsce. Turyści wybierający Katowice na miejsce wakacyjnego wypoczynku, kierują się tam przyciągani historią miasta, atrakcjami i bogatą bazą noclegową. W stolicy Śląska każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Historyczne zabytki przeplatają się z nowymi centrami kultury, a wszystko to otoczone jest liczną zielenią. Jednym z dodatkowych atutów Katowic jest dużą ilość tanich hoteli i hosteli oferujących noclegi.

W mieście tym odbywa się wiele słynnych festiwali, a w katowickim Spodku co chwila wielkie koncerty sław. Dla ludzi interesujących się sztuką i malarstwem wartą odwiedzania atrakcją jest galeria sztuki współczesnej BWA w Katowicach. Galeria powstała pod koniec lat 40. jako filia Centralnego Biura Wystaw Artystycznych. Galeria ma jedną z największych w kraju przestrzeni wystawienniczych, wynosi 800 m2. Prezentuje przede wszystkim sztukę współczesną. W galerii swoje prace wystawiali już między nimi Jerzy Nowosielski, Andrzej Szewczyk, Jerzy Panek czy Carole Benzaken. Widać więc, że dużo sław zdecydowało się na tę galerię. Od lat dziewięćdziesiątych funkcjonuje jako galeria miejska, finansowana więc jest z budżetu miasta. Mimo to jest niezależna artystycznie. Pokazuje zarówno sztukę polską i zagraniczną w szerokim zakresie kontekstów kulturowych. Galeria prowadzi także działalność wydawniczą, wydając katalogi i albumy z wystaw, jak i ciekawe, merytoryczne prace krytyków, historyków, a także teoretyków sztuki. Jest to niewątpliwie jedna z najciekawszych scen sztuki w Polsce. Znajduje się w Katowicach przy alei Korfantego 6. Plusem tej galerii są też niskie ceny wstępu, nie przekraczające 5 zł. Miejsce ważne na kulturalnej mapie Katowic.

Podsumowując, położone na Śląsku miasto jest jedną z najbardziej zaludnionych miejscowości w Polsce. Turyści wybierający Katowice na miejsce wakacyjnego wypoczynku kierują się tam przyciągani historią miasta, atrakcjami i bogatą bazą noclegową. W stolicy Śląska każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Historyczne zabytki przeplatają się z nowymi centrami kultury, a wszystko to otoczone jest liczną zielenią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>