Różnorodne oblicza Soliny

Polska to niezwykle niedoceniony kraj pod względem turystycznym. Niektórzy starają się obalić mit o nudnej Polsce i na przekór wszystkim i wszystkiemu walczą w zaparte, wybierając za wakacyjny cel Bałtyk albo Mazury. Można się spotkać z sympatykami polskich gór, a w szczególności kultury i tradycji góralskich. A co jeśli istnieją osoby, stroniące od wodnych akwenów oraz wysokich gór i charakteru górali. No cóż, warto wtedy zastanowić się nad Bieszczadami – niezwykle urokliwym miejscem, jakie oferuje wiele atrakcji, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie, a w szczególności dzieciom.

Bieszczady to przede wszystkim bogata baza noclegowa. Rejon ten utrzymuje się głównie z agroturystyki, która jest nie tylko na wysokim poziomie, ale również oferuje wiele przystępnych i atrakcyjnych cen.

Bieszczady to również Solina – mała wieś z wielkim wnętrzem, a właściwie Zalewem Solińskim. Słynna na całą Polskę zapora gromadzi co roku bardzo dużo wiernych i nowych turystów, którzy właśnie od pierwszego wejrzenia zakochali się w tej urokliwej miejscowości. Ten zalew oferuje głównie wiele wodnych atrakcji jak kajaki, rejsy jachtami oraz małymi stateczkami, rowery wodne oraz kąpieliska. Linia Brzegowa licząca ponad 150 kilometrów to jedna wielka sieć hoteli i noclegów, restauracji, pubów i knajp z ogromnym wyborem regionalnych potraw i przysmaków, a to wszystko w przystępnych dla klientów cenach. Tamtejsi szefowie kuchni oraz kucharze zapewniają nie tylko wspaniałe jedzenie na poziomie najlepszych restauracji, ale również atmosferę na miarę morskich knajp.

Solina to nie tylko sporty wodne i rozrywki związane z jeziorem, ale również rezerwat Sine Wiry, który obejmuje ponad 460 ha naturalnej bieszczadzkiej puszczy. To właśnie miejsce zapewni wiele aktywnego wypoczynku na łonie natury. Można tam napotkać różne rzadkie gatunki fauny i flory, które zadowolą każdego miłośnika przyrody i naturalnych atrakcji. Pewne jest to, że Bieszczady przypadną każdemu do gustu i zadowolą nawet bardzo wymagającego turystę. Wielowymiarowość Soliny i atrakcje jakie czekają na każdego nowo przybyłego gościa wpasują się w każde kryteria i zapewnią wielogodzinny relaks na łonie natury, na ziemi lub w wodzie. W ten sposób właśnie Solina staje się doskonałym miejscem na letni i zimowy wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>