Rekreacja w Iwoniczu-Zdroju

Iwonicz-Zdrój, położony w południowo-wschodniej części Polski w województwie podkarpackim, jest przede wszystkim miejscowością uzdrowiskową. Kuracjusze, głównie ludzie starsi, przyjeżdżają tutaj w celach zdrowotnych. Korzystają oni z bogatej oferty sanatoriów, w których leczone są przeróżne schorzenia, m.in. układu oddechowego, pokarmowego czy też ruchowego. Iwonicz-Zdrój słynie z pijalni wód mineralnych, które posiadają niesamowite właściwości lecznicze. Na jego atrakcyjność wpływa również malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo-bukowymi. Takie położenie uzdrowiska powoduje, że klimat Iwonicza-Zdroju zaliczany jest do strefy klimatu podgórskiego, zróżnicowanego w zależności od wysokości nad poziomem morza.

Dodatkowo miejscowość ta jest atrakcyjna pod względem rekreacji, która zapewniana jest wszystkim kuracjuszom oraz turystom wypoczywającym w Iwoniczu-Zdroju. Przede wszystkim są to wycieczki piesze i rowerowe szlakami położonymi w Iwoniczu-Zdroju i jego okolicach. Podczas takiego zwiedzania można nacieszyć swoje oko pięknymi krajobrazami, które zachwycają starszych oraz tych młodszych. Z myślą o turystach i kuracjuszach przebywających w tej uzdrowiskowej miejscowości od lat organizowane są tutaj imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Najbardziej znanymi imprezami są z pewnością: Festiwal Polonijnych Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, Międzynarodowe Seminarium Wokalno-Aktorskie, Koncerty Rzeszowskiego Zespołu Instrumentów Dętych „Da Camera”, regionalny przegląd pieśni i muzyki ludowej „Kropa” czy też „Dni Iwonicza Zdroju”. Ponadto organizowany jest szereg innych imprez artystycznych, rozrywkowych, spotkań autorskich, prelekcji, wystaw twórczości ludowej oraz imprez sportowo-rekreacyjnych. Wszyscy najmłodsi, ale także i ci starsi mogę skorzystać również z krytego basenu kąpielowego, boisk sportowych typu Orlik, wypożyczalni rowerów, kortu tenisowego, a także z parku linowego. Wszystkie te atrakcje stwarzają odpowiedni klimat, tak aby móc rodzinnie odwiedzić Iwonicz-Zdrój.

Iwonicz zdrój oferuje doskonałą bazę noclegową. Noclegi i sanatoria w Iwoniczu-Zdrój to przede wszystkim liczne hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Każdy z pewnością znajdzie miejsce, które zaspokoi jego wymagania i oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>