Puck zachwyca, Puck zaprasza

Puck to malownicze miasto, liczące niewiele ponad jedenaście tysięcy mieszkańców, położone w województwie pomorskim. To spokojne miasteczko roztacza się wzdłuż Zatoki Puckiej oraz popularnego Władysławowa oraz Rewy. Puck to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejscowości nad polskim wybrzeżem. Znajdziemy tutaj zarówno piękne parki, zabytki architektoniczne oraz liczne atrakcje rozrywkowe.

Jedną z wizytówek Pucka jest przepięknie odrestaurowany rynek. Plac zachował typowe średniowieczne zabudowania, kolorowe kamienice mieszkalne, a także liczne posągi, rzeźby i fontannę. W centrum rynku znajduje się znacznie młodszy od pozostałych zabudowań ratusz. Niegdyś był to jeden z większych ośrodków handlu z dużym targiem rybnym. Obecnie starówka jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców i turystów, na których czekają liczne restauracje, kawiarnie, lodziarnie, ogrody piwne, ławeczki oraz niepowtarzalny klimat. Rynek jest także miejscem odbywania różnego rodzaju koncertów, ponadto często można tutaj spotkać artystów ulicznych, którzy z pewnością umilą nasz spacer.

Niezwykle ciekawą atrakcję stanowi drewniane molo w Pucku, które wyglądem znacznie różni się od tych nam dobrze znanych z innych nadmorskich kurortów. Cała konstrukcja jest przestronna, drewniana, z licznymi platformami, ławeczkami. Z mola roztacza się wspaniała panorama na Puck, sąsiednie tereny, a także Morze Bałtyckie. W pobliżu znajduje się urokliwy port żaglówek i motorówek, który nadaje wspaniały morski klimat.

Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w malowniczym Pucku jest długi i atrakcyjnie zagospodarowany deptak, który po przeprowadzonych renowacjach prezentuje się naprawdę imponująco. Jego brzegi dekorują liczne klomby kwiatowe, latarnie, a także ławeczki, które zachęcają do spoczynku z bliską nam osobą. Powstało tutaj wiele ścieżek rowerowych, które prowadzą między malowniczą scenerią. Deptak prowadzi do portu rybackiego i ciągnie się aż do słynnego drewnianego molo z ciekawą okrągłą knajpą kapitańską – Tawerną, w której można skosztować bałtyckich ryb, przyrządzanych na wiele sposobów.

Puck może się także pochwalić bogatą bazą noclegowa (Puck noclegi -www). Corocznie miasteczko odwiedza tysiące turystów i to nie tylko w okresie letnim. Na gości czeka kilkadziesiąt różnorodnych obiektów noclegowych. Najchętniej korzystają z usług pensjonatów, willi wczasowych oraz domków letniskowych w okresie wakacyjnym. Puck to idealne miejsce na duże i małe wakacje, na udany wypad poza miasto. To wspaniałe miasteczko, gwarantuje mile i atrakcyjnie spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>