Ostrowo – spokój i błoga cisza nad morzem

Ostrowo – to jedna z tych miejscowości, które należy odwiedzić i wybrać się na choćby krótki urlop. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim, oferuje szereg atrakcji turystycznych, o jakich marzy każdy miłośnik spędzania swoich wczasów nad morzem. Umożliwia regenerację sił psychicznych i fizycznych oraz spełnia wszelkie wymogi, by zakwalifikować ją jako jedną z najbardziej polecanych do zwiedzenia na całym polskim wybrzeżu. Baza noclegowa składa się głównie z prywatnych kwater, pensjonatów oraz ośrodków wypoczynkowych, które są stosunkowo nowe i powstały ledwo na przełomie XX i XXI wieku. Turyści chętnie wybierają dostępne tu oferty – są one zróżnicowane i dostosowane do budżetu każdego urlopowicza. Noclegi w Ostrowie {Meteor} cieszą się popularnością, od kiedy tylko miejscowość ta zaczęła prowadzić działalność turystyczną. Od ostatnich zabudowań do Morza Bałtyckiego mamy tylko 1 kilometr, czyli około 15-20 minut spokojnego marszu.

W miejscowości tej zaczyna się również ścieżka dydaktyczna, która pozwoli nas zaprowadzić do wyjątkowych rezerwatów przyrody Bielawskiego Błota. Historia tej miejscowości sięgać może czasów epoki mezolitu – udowodniono, że na tym obszarze już wtedy istniało tutaj obozowisko, a w czasach neolitu – otwarta osada. W 1400 roku posiadała prawa polskie. Tylko na okres zaborów znajdowała się w rękach innego kraju – jest więc miejscowością typowo polską i słowiańską, której dzieje sięgają naprawdę daleko wstecz na osi czasu. Ostrowo charakteryzuje się dwoma kąpieliskami nadmorskimi. To prawdziwa frajda i atrakcja dla tych, którzy uwielbiają spędzać swój czas na plaży, na nagrzanym słońcem piasku. Wody Bałtyku przynoszą ochłodę i orzeźwienie podczas największych upałów naprawdę dużej ilości osób. Przez Ostrowo przechodzą trzy różne szlaki – pieszy Szlak Nadmorski, rowerowy i konny. Wato jest z nich skorzystać, ponieważ tutejsza przyroda różni się od tej, z jaką spotkać możemy się w innych regionach. Wśród miejsc wartych zobaczenia możemy wyróżnić rzeczkę Czarną Wodę [informacje], o dość nietypowej nazwie – warto jest zobaczyć jej fragmenty przed ujściem i nad samym ujściem do Bałtyku. W okolicy jest kilka różnych rezerwatów, w których możemy podziwiać wyjątkową florę i faunę. Miejscowość jest raczej spokojna, przeznaczona dla zwłaszcza tych turystów, którzy pragną się wyciszyć, znaleźć spokój, oderwać od codziennego życia i codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>