Niebiańska kraina Roztocza

Roztocze jest przepiękną krainą mieszczącą się w południowo – wschodniej części naszego kraju. Wspaniały klimat, świeże powietrze, niebanalne krajobrazy, mnóstwo miejsc do uprawiania sportów zimowych i wodnych, bogata baza noclegowa, ciekawe i urocze trasy rowerowe przyciągają rzesze turystów przez cały rok. Oczywiście najbardziej obleganymi miesiącami są te wakacyjne: czerwiec, lipiec i sierpień, ale także w jesienno-zimowych miesiącach możemy tutaj znaleźć wielu wczasowiczów. Roztocze zadziwia swoimi warunkami naturalnymi. Jest tutaj mnóstwo pięknych lasów i borów z całym bogactwem fauny i flory, które są niezwykle często odwiedzane w sezonie grzybowym, a także w lipcu, kiedy na rozległych jagodziskach zaczynają pojawiać się malutkie, pyszne, czarne kuleczki.

Do najbardziej popularnych grzybów, które porastają roztoczańskie lasy należą: borowiki, podgrzybki, kanie, kurki, gąski, rydze, kołpaki. Z łatwością znajdziemy tu także mnóstwo innych przepysznych wspaniałości, choćby dzikie maliny, jeżyny i poziomki. Przetwory z tych wspaniałych owoców i grzybów możemy zakupić u lokalnych kupców, ale także u mieszkańców. Wystarczy tylko zapytać o taką możliwość, a z pewnością nie jedna gospodyni uraczy nas swoimi pysznymi przetworami. Gościnność w tych stronach jest naprawdę ogromna, a noclegi na Roztoczu (meteor) kuszą niewysoką ceną oraz przemiłą atmosferą. Dlatego też warto tu przyjechać na kilka dni i odpocząć.

Dla miłośników sportów wodnych także znajdzie się tu małe co nieco. Na Roztoczu znajdziemy liczne kąpieliska i akweny wodne między innymi: Staw Echo w Zwierzyńcu, Zalew w Krasnobrodzie, Stawy w Hutkach, Zalew i Kąpielisko w Majdanie Sopockim, Kąpielisko w Józefowie i wiele innych. Znajdują się tu tez liczne wypożyczalnie sprzętów wodnych. Istnieje również możliwość wypożyczenia kajaków i udania się w podróż rzekami Roztocza: Tanwią czy Wieprzem. Na kąpieliskach w Krasnobrodzie oraz na rzece Rudka w Zwierzyńcu można wypożyczyć inny sprzęt wodny, taki jak motorówki, rowery wodne, pontony, piłki wodne i całą masę gadżetów umilających wypoczynek nad wodą. Fani długich spacerów i pieszych wędrówek również znajdą tutaj swój raj. Roztocze jest bogato wyposażone w przepiękne szlaki piesze oraz rowerowe. Wiodą one przez przepiękne lasy, gaje, łąki, polany, pojawiają się w pobliżu stawów, zahaczając jednocześnie o tutejsze zabytki i miejsca, w których warto się na chwilę zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>