Nadmorskie letnisko z ciekawą historią, czyli Chłopy

Polskie wybrzeże jest miejscem, które cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród turystów z różnych, nawet najbardziej odległych zakątków Polski. Nikogo to nie dziwi, ponieważ nad Bałtykiem można wdychać zdrowotny jod, a także spędzać czas na plażowaniu czy zwiedzaniu ciekawych miejsc. Miejscowością wartą odwiedzenia są między innymi nieduże Chłopy, niegdyś będące typową wioską rybacką, dziś natomiast cieszące się popularnością wśród turystów, szukających idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek.

Podobnie jak w przypadku większości nadmorskich letnisk, tak również w Chłopach najważniejszym punktem miejscowości jest plaża. Szeroka i piaszczysta sprzyja zarówno miłośnikom opalania się, jak również osobom preferującym nieco bardziej aktywny wypoczynek (kąpiele w morzu, gra w piłkę plażową, itp.). Na plaży znajduje się nieduża przystań rybacka, do której codziennie przybijają różnobarwne łodzie, stanowiące dużą atrakcję dla turystów, chcących z bliska przyjrzeć się sprzętowi rybackiemu. W godzinach porannych w przystani można kupić ryby świeże oraz wędzone w bardzo przystępnych cenach. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nieopodal Chłopów przebiega szesnasty południk. Warto wybrać się na spacer po okolicy i zobaczyć kamienny głaz z tablicą informującą o tym fakcie.

Na terenie miejscowości działa także Stowarzyszenie 16. Południk, które regularnie zajmuje się organizacją rożnych ciekawych imprez – do najciekawszych wydarzeń można zaliczyć Dzień Ryby oraz Święto Morza. Podczas pobytu w Chłopach dobrze zdecydować się także na zwiedzenie tego miejsca. Na terenie miejscowości znajdują się budynki warte uwagi każdego turysty. Należą do nich przede wszystkim chałupy szachulcowe, które powstały jeszcze w XIX wieku – jedną z nich można podziwiać podczas spaceru ulicą Kapitańską. 

Jak widać w tej niedużej nadbałtyckiej wiosce nie brakuje atrakcji, które mogą przyciągnąć turystów. Między innymi dlatego warto już kilka tygodni przed wyjazdem poszukać zakwaterowania. Baza noclegowa letniska jest spora – na jego terenie działają liczne pensjonaty, ośrodki wczasowe, a także gospodarstwa agroturystyczne. Szukając pokoju, warto wpisać do wyszukiwarki hasło 'noclegi Chłopy' – wówczas można z łatwością porównać oferty poszczególnych obiektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>