Malownicze szlaki turystyczne Zwierzyńca

Zwierzyniec to malownicze miasto położone w Roztoczu Środkowym. Miejscowość jest niezwykle atrakcyjną propozycją na spędzenie letniego czasu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj wiele interesujących rozrywek. Miasto leży w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Cenne tereny zielone zachęcają do ruszenia w teren i poszukiwania najpiękniejszych zakamarków okolicy. Piękne widoki dostarczą nam moc wrażeń estetycznych. Cudowne krajobrazy z pewnością będą niezapomniane.

Zwierzyniec to miasto o charakterze wypoczynkowym. Znajdziemy tutaj wiele doskonałych punktów gastronomicznych. Czeka na nas bogata baza noclegowa (). Miasto posiada liczne hotele, pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe. Do wyboru mamy również pokoje gościnne, domki letniskowe oraz kwatery prywatne. Każdy na pewno znajdzie tam miejsce odpowiednie dla siebie.

Miasto oferuje także ciekawe i zabytkowe miejsca. Z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. Liczne szlaki turystyczne zaprowadzą nas do przepięknych zakątków Roztocza. Wiele tras można pokonać rowerem. Jeśli nie mamy dwóch kółek, to nic straconego. Bez problemu zdobędziemy potrzebny sprzęt w jednej z wypożyczalni. Popularną rozrywką są także przejażdżki konne. Z kolei rzeki Wieprz i Tanew to doskonałe miejsca na spływy kajakowe. Podziwianie krajobrazu z tej perspektywy z pewnością będzie emocjonującym przeżyciem. Malownicza przyroda Lubelszczyzny jest niewątpliwie zachwycająca. Przygoda z lekką dawką adrenaliny sprawi, że te wakacje będą niezapomniane. Jeśli chcemy nieco zwolnić tempo, spacer po mieście dobrze nam zrobi. Znajdziemy tutaj wiele zabytkowych miejsc oraz poczujemy cudowny klimat Zwierzyńca. Jednym z obiektów, które warto odwiedzić jest Pałac Plenipotenta. Budynek został wybudowany w latach 1880-1890. Murowana willa jest postawiona na podmurówce, posiada piętro i poddasze. Budynek należał do zarządców Ordynacji Zamojskiej. Większość ścian pałacu jest ozdobiona deskami. Zobaczymy tutaj również ciekawy przykład konstrukcji ryglowej. Obecnie w willi mieści się siedziba dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>