Kościoły na Śląsku w Ustroniu

Ustroń to miasto uzdrowiskowe, położone w województwie śląskim (więcej – Wikipedia). Jest to miejsce często wybierane przez wielu turystów ze względu na bogactwo zabytków. Znajduje się tu między innymi cpapieża i męczennika. Początkowo był to budynek drewniany, który w okresie reformacji trafił w ręce ewangelików. W roku 1837 na miejsce belkowej wieży zbudowano nową murowaną, która zachowała się do dnia dzisiejszego. W świątyni obroniła się między innymi: barokowo–klasycystyczna ambona, chrzcielnica oraz organy firmy Rieger. Przed kościołem znajduje się figura św. Jana Nepomucena oraz św. Józefa z Dzieciątkiem.

W Ustroniu można także zobaczyć Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostoła Jakuba Starszego. Jego budowę rozpoczęto w 1835 roku, zaś zakończono trzy lata później. Wieżę natomiast dobudowano w latach 1856–1857. Świątynia została zbudowana z kamienia i cegły. Oprócz wielu różnych zabytków, ze względu na bliskość gór takich jak Równica czy Wielka Czantoria istnieje też możliwość wybrania się na piesze wędrówki.

Oprócz właściwości uzdrawiających, miasto oferuje liczne miejsca do spania (noclegi Ustroń – baza Meteora), w różnego rodzaju obiektach ku temu przeznaczonym. Zostając na dłużej w owej miejscowości warto skorzystać z oferty noclegowej „Willa Kolor”. Obiekt ten jest zlokalizowany w miejscowości Ustroń przy ulicy Gałczyńskiego 2b. W ofercie obiektu znajduje się 40 miejsc noclegowych. Willa oferuje swoim gościom 20 pokoi dwuosobowych. Cena za wynajem takiego lokum plasuje się od 65 złotych do 95 złotych od osoby. Pokoje są przestronne, jasne, nowocześnie umeblowane oraz wyposażone w łazienki. W budynku znajduje się także sala konferencyjna, która może pomieścić od 30 do 50 osób. Zlokalizowana jest tam restauracja. Specjalnością lokalu jest kuchnia polska. Na polecenie zasługują przede wszystkim: pierogi, zupy, sałatki oraz desery. Cena obiadu to około 20 złotych.

Innym obiektem, gdzie można się zatrzymać jest „Willa Kraj”, położona w Ustroniu przy ulicy Mickiewicza 3. Willa oferuje swoim gościom 48 miejsc noclegowych. Można tu skorzystać między innymi z możliwości zorganizowania grilla bądź SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>