Kościół parafialny w Zawoi

Wycieczki górskie są bardzo atrakcyjną opcją spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, ale najpierw należy zdecydować się na jedno miejsce, które urzeknie nas malowniczymi okolicami i wielką dawką emocji na najwyższym poziomie. Turyści z wielu stron Polski decydują się współcześnie na Zawoję, gdzie przyjemnie można spędzić swój wolny czas nie tylko samemu, ale również z rodziną.

W Zawoi do podziwiania jest wiele zabytków, ale też czeka tam na zainteresowanych mnóstwo atrakcji turystycznych, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszy się kościół parafialny, który nosi imię świętego Klemensa. W architekturze nawiązuje nie do polskiego typu budowli, lecz do niemieckiego i szwajcarskiego. Różni się on od wielu polskich kościołów w stylu budowy, dlatego też jest tak bardzo ceniony przez wielu turystów. Jest on bardzo ciekawie skonstruowany. Cała konstrukcja wzmocniona jest żeliwnymi kolumnami, połączonymi z nawami bocznymi, a to sprawiło, że od wewnątrz kościół ma bardzo dużo miejsca. Największą atrakcją we wnętrzu tego kościoła parafialnego jest polichromia wykonana przez Zygmunta Millego, która jest niezwykle elegancka i bogata pod kątem architektonicznym. Warto się z nią dokładnie zapoznać, co jest przeznaczone zwłaszcza do wielbicieli sztuki, rzeźby i piękna, a takich osób nie brakuje. Wnętrze nawiązuje stylem do późnego baroku, jest estetyczne i eleganckie, ale nie przesycone.

Blisko kościoła znajduje się doskonała baza noclegowa [meteor-turystyka.pl/noclegi,zawoja,0.html], z której skorzystać może każdy zmęczony turysta. Wystarczy odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie nocleg wedle własnego uznania. Noclegi w Zawoi nie są zbyt drogie, za to bardzo wysokiej jakości, o czym przekonało się na własnej skórze wiele osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>