Częstochowa – co należy zobaczyć?

Częstochowa to miasto znane chyba wszystkim. Nie dziwi więc fakt, że jest ono bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez turystów z kraju, ale także spoza jego granic. Ze względu na tak ogromne zainteresowanie miejscem bez problemu można znaleźć noclegi, Częstochowa bowiem z każdym rokiem rozwija swoją bazę noclegową coraz prężniej.

Zapewne większości osób Częstochowa kojarzy się przede wszystkim z sanktuarium na Jasnej Górze. Jest to jeden z tych obiektów, jakie odwiedzają wszyscy turyści, którzy przyjeżdżają do miasta. Nie ma się co temu dziwić. Poza aspektem jednego z ważniejszych miejsc dla religii chrześcijańskiej, Jasna Góra to niezwykle piękne zabytkowe obiekty jak również bardzo wiele eksponatów. Kaplica Matki Bożej to jedno z ważniejszych i na pewno częściej odwiedzanych miejsc. Jednakże z pewnością na uwagę zasługują także takie miejsca jak Skarbiec, Arsenał czy też Sala Rycerska. Przepiękne, starannie odrestaurowane pozwalają zapoznać się z architekturą dawnych czasów jak również wielu przedmiotów z tamtych czasów, które tutaj można oglądać.

Wybierając się na urlop do Częstochowy nie można jednakże zapominać o jej niezwykle atrakcyjnym położeniu. Jura Krakowsko-Częstochowska kusi niezliczoną ilością przepięknych krajobrazów, warowniami i jaskiniami. Warto je zobaczyć. Takich widoków bowiem na pewno nie można zobaczyć w innym miejscu. Do zwiedzania dobrze jest wykorzystać jeden z bardzo wielu dostępnych tutaj szlaków turystycznych, tak samo pieszych jak też rowerowych. Dla bardziej aktywnych z pewnością ciekawą informacją będzie fakt, iż organizowanych jest tutaj bardzo wiele spływów kajakowych, o różnorodnych stopniach trudności.

Jednak sama Częstochowa to miejsce, w którym warto obejrzeć także inne atrakcje. Muzeum Zapałek to jedna z tych atrakcji, które śmiało można uznać za miejsce unikalne nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. To tutaj można obejrzeć wciąż pracującą, zabytkową linię do produkcji zapałek. Linia znajduje się na terenie działającego zakładu, gdzie poza procesem produkcji zapałek można zwiedzać zabytkowy park maszynowy. Bardzo ciekawym miejscem z pewnością jest także rezerwat archeologiczny. Podczas zwiedzania warto zajrzeć także do Parku Miniatur, w którym zobaczyć można starannie wykonane kopie budynków sakralnych, znajdujących się w różnych częściach świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>