Bukowina Tatrzańska przyjazna rodzinie

Polska to jeden z niewielu krajów na całym świecie, który na swoim terenie ma dostęp zarówno do morza jak i do gór. Mieszkańcy Polski oraz wielu państw zagranicznych korzystają z tych dobrodziejstw. W ciągu ostatniego wieku ogromną popularnością cieszy się Bukowina Tatrzańska, czyli niewielka wioska położona nieopodal gór Tatr, w województwie małopolskim. Przypuszcza się, że została ona założona w XVII wieku. Przez wiele lat była to wieś o charakterze rolniczo-pasterskim, jednak z czasem odkryto jej turystyczny potencjał. Obecnie co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów. Miłośnicy gór mają w tej miejscowości, pod ręką wszystko co potrzeba. Niesamowite krajobrazy, atrakcje turystyczne takie jak baseny termalne, szlaki wędrowne i rowerowe oraz wydarzenia kulturalne, są nieodłączną częścią tej miejscowości. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom turystów stworzono tutaj różne ➨rodzaje noclegów, które mają pomóc wszystkim osobom przyjeżdżającym wybrać odpowiednie dla siebie miejsce do wypoczynku.

Niekwestionowanym liderem wśród najczęściej odwiedzanych miejsc na tym terenie są baseny termalne. Znajdziemy tam nie tylko naturalnie ciepłe zbiorniki wodne, ale także zjeżdżalnie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Bardzo ciekawą alternatywą dla biernego wylegiwania się w ciepłej wodzie jest Aquaaerobik, który prowadzony jest w grupach zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ogromną popularnością cieszą się tematyczne seanse zapachowe, które odbywają się w saunach. Od lat wiadomo, że aromaterapia przynosi świetne efekty. Osoby prowadzące te zajęcia posiadają wiele kursów w tym kierunku. Woda, która wypełnia baseny pozyskiwana jest z głębokości około 2400 tysięcy m p.p.m. Zawiera ona wiele rozpuszczonych minerałów, które zbawiennie wpływają na cerę, włosy i paznokcie, a także na układ oddechowy. Ze względu na ten fakt, wiele osób korzysta z basenów termalnych w celach leczniczych. Istnieje możliwość zakupienia biletu wstępu na teren obiektu w różnych korzystnych pakietach. Turyści, którzy zamieszkują w tutejszych ośrodkach mogą korzystać z Górskiej Karty Turystycznej, która umożliwia skorzystanie z atrakcyjnych zniżek. To idealne miejsce na odpoczynek dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>