Atrakcje Mielna – ogrody Hortulus Spectabilis

Wśród wielu miejscowości nadbałtyckich, sporym powodzeniem wśród urlopowiczów cieszy się Mielno. Można tutaj wspaniale wypocząć nad morzem, lub bardzo aktywnie spędzić urlop. Sporo radości wczasowiczom dostarczy także zwiedzanie wielu atrakcji, zarówno w miasteczku, jak i w jego okolicach. Tutejsza baza noclegowa stanowi znakomity punkt do wypadów na wyprawy po obiektach rekreacyjnych, których tutaj znajduje się naprawdę sporo.

Szczególnie dużo radości dostarczą turystom pobliskie tereny zielone, od rezerwatów, aż po zespoły ogrodowe. Na pewno warto zobaczyć piękne ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, które zwiedzający mogą zobaczyć niezwykły labirynt grabowy, w którym w centralnym miejscu stoi wieża widokowa. Do wykonania tej niesamowitej konstrukcji wykorzystano aż 18 tysięcy sadzonek drzew grabowych, które tworzą zwarty, zielony żywopłot o dwumetrowych, litych ścianach. Zajmuje on powierzchnię około hektara, a długość wszystkich korytarzy to w sumie około 3, 5 kilometra. Przez labirynt prowadzą trzy różne trasy. Wieżę o wysokości 19 metrów zaprojektowano na wzór skręconej, podwójnej nici DNA ze słupów i pierścieni, a na jej szczycie umieszczono platformę widokową, z której można podziwiać zarówno labirynt, jak i pozostałe atrakcje – Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni. W nich, na przestrzeni około sześciu hektarów znajduje się między innymi niezwykły krąg z kamieni, ogród celtycki i poświęcony czterem porom roku, ogród zegarów oraz piękne rabaty z bylin w stylu angielskim, które zwracają uwagę zarówno swoją architekturą, jak i niezwykłą grą barw. Umieszczono tu także część ekspozycji poświęconą różom z bukszpanowym parterem, oraz bukszpanowe topiary i ogrody węzłowe. W ogrodach Hortulus Spectabilis można wspaniale wypocząć i zrelaksować się, a tutejsze alejki dostępne są także dla osób niepełnosprawnych. Dzięki atrakcjom dla dzieci, licznym ławeczkom, fotelom i hamakom, wszyscy mogą tu świetnie się razem bawić. Osoby, które wykupią sobie noclegi w tym nadmorskim kurorcie, Mielno potraktować mogą jako bazę wypadową do wypraw po okolicy pełnej atrakcji. Podczas pobytu nad Bałtykiem na pewno warto zaliczyć niezwykłe labiryntowe ogrody Hortulus Spectabilis w pobliskiej Dobrzycy, które są wypełniono po brzegi atrakcjami dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>